W 1974r. powstaje Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Katowicach, które uruchamia regularne przewozy na terenie Gminy Olkusz. Od 1978r. utworzony zostaje oddział podległy WPK w Katowicach, który rozbudowuje dotychczas obsługiwane linie. W 1991r. powstaje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Olkuszu, które utrzymuje komunikację w Gminach Olkusz, Bukowno, Klucze, Bolesław, Sławków, Sułoszowa. Zostają zakupione autobusy dla poprawy komfortu podróżnych duńskiej firmy DAB. Przekształcenie Przedsiębiorstwa w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością skutkuje prowadzeniem działalności gospodarczej na własny rachunek. Powstają nowe własne linie, które usprawniają komunikację mieszkańcom Olkusza. W 2001r. po restrukturyzacji przedsiębiorstwa zmienia się system zatrudnienia i następuje dalsza wymiana taboru. Przedsiębiorstwo rozbudowując działalność zakupuje autobusy i dokonuje zmian na obsługiwanych liniach w wyniku powstają nowe komercyjne linie. Zaczyna świadczyć usługi przewozu osób na wyjazdy turystyczne, okolicznościowe i zorganizowane na terenie kraju i zagranicą. W 2011 pakiet większościowy spółki wykupuje Anna i Ireneusz Pacia. Na dzień obecny Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Olkuszu świadczy usługi w zakresie spedycji krajowej i międzynarodowej, sprzedaży hurtowej paliw płynnych, oraz przewozu rzeczy i osób na terenie kraju i zagranicą.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej to również transport miejski oraz krajowe i międzynarodowe przewozy autokarowe. Jesteśmy właścicielami 22 autobusów miejskich i 4 autokarów turystycznych. Świadczymy usługi przewozowe na stałych liniach pomiędzy miejscowościami takimi jak: Olkusz, Bukowno, Sułoszowa, Tarnawa, jak również dla Związku Komunalnego Gmin na terenie Bukowna, Bolesławia, Klucz i Olkusza. W swojej ofercie posiadamy profesjonalne przewozy autokarowe i wynajem autobusów, które zapewnią Państwu odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo podróży za przystępną cenę. Wszystkie nasze pojazdy wyposażone są w klimatyzację, regulowane fotele, pasy bezpieczeństwa, system audio i video, barek i toaletę. Posiadają ubezpieczenie NW i OC oraz wyposażone są w system ABS.

//pkmolkusz.pl/wp-content/uploads/2019/02/business-meeting_53876-71215.jpg

Oferujemy wynajem autokarów na:

 • wycieczki zagraniczne
 • wycieczki regionalne
 • wycieczki szkolne: ( zielone szkoły, obozy młodzieżowe, kolonie, zimowiska, studniówki i komersy )
 • dowozy osób do miejsca pracy
 • zagraniczne wyjazdy grupowe do pracy sezonowej
 • wynajem autokarów na pielgrzymki i wesela
 • wyjazdy integracyjne, szkolenia, konferencje
 • transfery lotniskowe
 • przejazdy wahadłowe

Posiadamy stosowne licencje dotyczące: przewozu osób w krajowym transporcie drogowym, przewozu osób w transporcie międzynarodowym, przewozu rzeczy w transporcie międzynarodowym.

Na miejscu dysponujemy własnym zapleczem technicznym, który na bieżąco przeprowadza przeglądy autokarów, oraz świadczy usługi związane z naprawą autobusów i samochodów ciężarowych.

Ponadto oferujemy:

 • wynajem powierzchni reklamowej na autobusach,
 • dzierżawienie pomieszczeń i placów przeznaczonych pod działalność gospodarczą,
 • naprawę pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów